KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 11609560
*
nr 1160 9560
Aldo Londi
(1911-2003), Italien
Skulpturer, 5 st, Keramik, design: Aldo Londi, 17-19
Kondition: nagg
Aldo Londi, italiensk formgivare född 1911, död 2003.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2018
kl 19:09:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 18:30:19
1
900 kr
2/2 21:10:34
2
Vinnande bud
3/2 18:46:11
3
1.100 kr
3/2 18:46:11
2
1.200 kr (Budbetjänt)
3/2 18:46:17
3
1.300 kr
3/2 18:46:17
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo londi europa italien italiensk italy keramik konsthantverk skulptur skulpturer sydeuropa
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
*
Aldo Londi
Kondition: nagg
Aldo Londi, italiensk formgivare född 1911, död 2003.
Läs om budbetjänten
nr 1160 9560
Aldo Londi
(1911-2003), Italien
Skulpturer, 5 st, Keramik, design: Aldo Londi, 17-19
Kondition: nagg
Aldo Londi, italiensk formgivare född 1911, död 2003.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 18:30:19 | 1 | 900 kr |
2/2 21:10:34 | 2 | Vinnande bud |
3/2 18:46:11 | 3 | 1.100 kr |
3/2 18:46:11 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
3/2 18:46:17 | 3 | 1.300 kr |
3/2 18:46:17 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo londi europa italien italiensk italy keramik konsthantverk skulptur skulpturer sydeuropa
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59